Hotel Andels

Hotel Andels jest hotelem który posiada bardzo innowacyjny oraz niepowtarzalny wygląd, który przykuwa wzrok wszystkich przechodniów. Ten nowoczesny hotel został otwarty w maju 2009 roku. W przeciwieństwie do innych hoteli, jest to bardzo nowoczesna konstrukcja, która swoim wyglądem zwraca uwagę przechodniów. Hotel Andels został otwarty w gruntownie wyremontowanym obiekcie, w którym niegdyś znajdowała się Fabryka Izraela Polskiego. Hotel Andels jest jednym z najpiękniejszych oraz najnowocześniejszych hoteli w Łodzi. Warto dodać, że innowacyjny wygląd hotelu sprawdził się już w Pradze, gdzie powstał podobny obiekt, który bardzo przypomina Łódzką konstrukcję. Hotel oferuje dla klientów pomad dwieście dwadzieścia ekskluzywnych pomieszczeń, które zostały specjalnie przygotowane na potrzeby klientów. Każdy znajdzie coś dla siebie. Ponadto w Hotelu Andels znajdują się pięćdziesiąt trzy pokoje, które cechują się podwyższonym standardem. Jednak nocleg w takim pomieszczeniu nie należy do najtańszych i nie wszyscy mogą pozwolić sobie na tego rodzaju przyjemność.

Hotel Grand

Hotel Grand jest jednym z największych oraz najstarszych funkcjonujących hoteli w Polsce. Hotel Grand znajduje się przy ulicy Piotrowskiej w Łodzi. Hotel ten funkcjonuje już od stu dwudziestu jeden lat. Warto dodać, że działalność tego obiektu jest zauważalna do dzisiaj. To tłumaczy akt, że hotel ten jest jednym z najstarszych hoteli w Polsce, które funkcjonują do tej pory. Hotel Grand jest jednym z najczęściej odwiedzanym hotelem w Łodzi. To pokazuje, że mimo wieku obiekt ten cieszy się ogromną popularnością. Wszystko dzięki wysokim standardom, które reprezentuje. Obiekt został zaprojektowany przez Hilarego Majewskiego. Budowę rozpoczęto w 1872 roku. Zakończona została dopiero pięć lat później, w 1887 roku. Mimo wielu lat, właściciele hotelu wciąż starają się o to, aby zachować dawny styl oraz świetność wnętrz Hotelu Grand. Jak do tej pory świetnie im to wychodzi. Obiekt przechodził gruntowny remont w latach 1912- 1913. Od tamtej pory nie były przeprowadzane większe gruntowne naprawy. To pokazuje, że budynek został solidnie zbudowany.

Hotel Francuski

Hotel Francuski znajduje się w Krakowie przy ulicy Pijarskiej. Obiekt ten należy bezpośrednio do przedsiębiorstwa Orbis, które kieruje siecią hotelów w całej Polsce. Hotele Orbis cechują się tym, że są luksusowe oraz ogromne. Jednak Hotel Francuski nie jest jakichś olbrzymich rozmiarów. Wręcz przeciwnie. Jest to mały, jednak bardzo popularny oraz znany przez krakowian hotel. Mimo to, Hotel Francuski kojarzony jest z dostojnością oraz ekskluzywnością. Wszystko dzięki pokojom, które są na najwyższym europejskim poziomie. W każdym pomieszczeniu znajdziemy luksusowe meble oraz wystrój wnętrz, który aż kipi od ekskluzywnych dodatków. To sprawia, że hotel Francuski w Krakowie jest znanym oraz popularnym obiektem. Dzięki tym aspektom hotel odwiedzany jest przez znaczną cześć turystów oraz osób, które przebywają w Krakowie. Hotel Francuski przy ulicy Pijarskiej oferuje czterdzieści dwa ekskluzywne pokoje oraz aż piętnaście apartamentowców. To pokazuje, że przedsiębiorstwo Orbis bardziej ceni sobie jakość niż ilość.

Hotel Wrocław

Pełna nazwa Hotelu Wrocław brzmi Hotel Orbis Wrocław. Już sama nazwa wskazuje, w jakim mieście znajduje się opisywany obiekt. Hotel ten jest jednym z większych hoteli, które znajdują się na terenie Wrocławia. Obiekt w całości należy do przedsiębiorstwa Orbis. Obiekt ten znajduje się na południowym osiedlu miasta przy ulicy Powstańców Śląskich. Hotel Wrocław liczy jedenaście kondygnacji. Posiada on dwieście osiemdziesiąt siedem pokoi, które przeznaczone są do użytku turystów oraz klientów hotelu. Ponadto w hotelu możemy wyróżnić obecność pięciu luksusowych apartamentowców. Hotel Orbis Wrocław został wybudowany na przełomie lat siedemdziesiątych oraz osiemdziesiątych dwudziestego wieku. Budowlę tego przedsięwzięcia podjęła się fińska firma pochodząca z Helsinek. Hotel został oddany do dyspozycji w 1980 roku. W tamtych czasach był najnowocześniejszym oraz największym hotelem we Wrocławiu. Wiele osób twierdzi, że hotel ten jest jednym z największych hoteli w Polsce, a na pewno największym we Wrocławiu.

Hotel Monopol

Hotel Monopol znajduje się przy ulicy Heleny Modrzejewskiej we Wrocławiu. Obiekt ten został wybudowany oraz oddany do użytku w 1892 roku. Warto w tym miejscu podkreślić, że cały obiekt został do tej pory otrzymany w stylu Art Nouveau. Hotel został w 1984 roku wpisany do rejestru zabytków Polski ze względu na swój wiek, oraz wzorowo zabezpieczoną i utrzymana konstrukcję budynku. Jednak mimo to, w 2007 roku hotel został sprzedany. Nowy zarząd hotelu postanowił wyremontować hotel, który nie ukrywając wiedział już co to znaczy czas. Generalny remont zakończył się 19 kwietnia 2009 roku. Wtedy właśnie nastąpiło uroczyste otwarcie, które zorganizowane było przez nowego właściciela Hotelu Monopol. Obecnie w hotelu możemy wyróżnić obecność stu dwudziestu jeden pokoi, które przeznaczone są do użytku turystów oraz klientów. Ponadto w Hotelu Monopol znajdują się cztery sale konferencyjne oraz dwie, dobrze prosperujące restauracje. Pobyt w hotelu Monopol nie należy do tanich rozkoszy. Klienci musza słono płacić za korzystanie z wyremontowanych pokoi.

Hotel Cracovia

Już sama nazwa naprowadza nas na miejsce, w którym znajduje się ten hotel. Oczywiście hotel Cracovia znajduje się w mieście Kraków przy ulicy Marszałka Ferdynanda Focha. Hotel Cracovia należy bezpośrednio do sieci hotelów, która prowadzona jest przez koncern Orbis. Wiele osób twierdzi, że jest to jeden z największych hoteli w Krakowie oraz w Polsce. Mają oni w zupełności rację. Hotel Cracovia znajduje się w czołówce największych hoteli znajdujących się na terenie Polski. Budowa budynku rozpoczęła się w 1961 roku. Trwałą ona trzy lata. Niektórzy twierdzą, że stanowczo za długo. Właściciel jednak chciał, by hotel wyróżniał się luksusem oraz ekskluzywnymi pokojami. Hotel Cracovia do użytku turystów został oddany dopiero w 1964 roku. Cały budynek został zaprojektowany przez Witolda Cęckiewicza. Warto dodać, że Witold Cęckiewicz był architektem, który zaprojektował wiele obiektów oraz budynków, które aktualnie znajdują się w mieście Kraków. To podkreśla profesjonalizm Hotelu Cracovia, który jest popularnym obiektem odwiedzanym przez wielu turystów oraz osoby, które przebywają w Krakowie.